Puszcza Piska

Stoki narciarskie na Mazurach

Dla tych co lubią skoki i zjazdy narciarskie proponujemy Warmię i Mazury, a dokładnie:

Wyciąg i stok narciarski w Rusi koło Olsztyna
Pod Olsztynem, w Rusi mieści się wyciąg narciarski Kartasiówka. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy trasy zjazdowe, każda o 280 m długości. Wyciąg jest sztucznie naśnieżany oraz oświetlony. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli w sezonie korzystać z wyciągu od godz. 9 do 21. Na strudzonych narciarzy czekają ciepłe posiłki, a początkujący amatorzy zjazdów mogą liczyć na pomoc instruktorów.

Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa
Zimą Mrągowo zaprasza Górę Czterech Wiatrów. Znajduje się tu 5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2 tys. metrów. Działają też 2 wyciągi orczykowe. Tuż obok znajduje się snowpark. Na Górze Czterech Wiatrów działa schronisko z barem i restauracją. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Piękna Góra w Gołdapi
Piękna Góra to prawdziwy raj dla osób uprawiających turystykę aktywną. Trzy trasy narciarskie wspólnie tworzą "Skiarene". Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Trasa czerwona ma 350 m długości i jest przy wyciągu orczykowym, niebieska o długości 650 m przy wyciągu orczykowym (na tej trasie przygotowany jest snowpark). Przed zajazdem znajduje się 2-osobowa kolej krzesełkowa.

Okrągłe koło Giżycka
Okrągłe ta mała wieś letniskowa położona 30 kilometrów od Giżycka. Istnieją tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zimą. Morenowa Stacja Narciarska ma 4 trasy zjazdowe liczące od 100 do 700 metrów.